MAS Říčansko, o.p.s.  

  PARTNER PRO ROZVOJOVÉ PROJEKTY REGIONU                                                 

Festival řemesel a slavnosti bylinek se těšily velkému zájmu

V sobotu 25.4.2015 se proměnilo říčanské Masarykovo náměstí ve velké tržiště. Konal se zde Festival řemesel a slavnosti bylinek, které uspořádalo město Říčany ve spolupráci s MAS Říčansko a dalšími partnery. Desítky stánků s nejrůznějšími řemeslnými výrobky a bylinkami doplnil bohatý program na pódiu.
Naprostá většina výrobců byla držiteli regionálních značek Zápraží originální produkt®, Polabí regionální produkt® a Kraj blanických rytířů regionální produkt®. To svědčilo o kvalitě nabízených výrobků. Příchozí si mohli pořídit rozličné šperky, keramiku, oděvní doplňky, šaty, mýdla, svíčky, medy, perníky, štrúdly, koření a další krásné předměty.
Připraveny byly i dílničky pro malé návštěvníky. Na stánku MAS Říčansko si děti mohly zdobit medové perníčky nebo si nechat pomalovat obličej. Připraveny byly i výtvarné, keramické a tvořivé dílny.

Program na pódiu zahájila cimbálová muzika Milana Broučka, následovalo pásmo písniček, pohádka, módní přehlídka a další vystoupení. Důležitým bodem bylo i předávání certifikátů regionální značky Zápraží originální produkt® výrobcům a provozovatelům služeb v cestovním ruchu.
Celá akce se nesla v duchu letního počasí a všichni odházeli s úsměvem.