MAS Říčansko, o.p.s.  

  PARTNER PRO ROZVOJOVÉ PROJEKTY REGIONU                                                 

Jablečné slavnosti a festival řemesel se uskuteční 4. října 2014 ve Strančicích

Plakát zde V sobotu 4. října 2014 od 11h vypuknou Strančicích u Říčan jablečné slavnosti. Společně s řemeslným trhem, pestrým programem a drakiádou proběhne jedna z největších akcí v regionu.

Návštěvníky každoročně lákají ochutnávky jablek od místních sadařů a soutěž o nejlepší jablečný zákusek. Pro děti je připravena celá řada řemeslných dílniček.  

V areálu minigolfu u nádraží budou desítky místních i přespolních řemeslníků a výrobců, z nichž mnozí jsou držiteli regionálních značek, zaručujících jejich kvalitu a originalitu. Velké zastoupení budou mít držitelé místní značky regionu za Prahou - Zápraží. Potkáte zde i producenty z Polabí či Kraje blanických rytířů. Příchozí si tak pro sebe či své známé mohou pořídit různorodé výrobky, které jinde neseženou.
Děti si budou moci vyzkoušet celou řadu workshopů a naučit se tak zručnosti a trpělivosti. Připraveno bude zdobení perníčků, hrnčířský kruh, řezbářství, drátování, kreativní jablečné dílničky, moštování jablek a řada dalších. K zabavení ratolestí bude připraven historický kolotoč. Starší si mohou zastřílet na dobové střelnici.
Soutěž o nejlepší jablečný zákusek
Strančice jsou též známé pro své rozsáhlé jabloňové sady. Přijďte ochutnat a porovnat jednotlivé odrůdy od místních sadařů. Vaše chuťové preference pak společně určí tu nejlepší jablečnou odrůdu.
Do soutěžního klání se též může zapojit každá hospodyně nebo milovník pečení. Stačí přinést svůj vlastnoručně udělaný štrúdl nebo jiný moučník z jablek. Registrace probíhá do jedné hodiny. Poté budou zájemci z řad návštěvníků dobroty hodnotit. Pro autory nejlepších moučníků jsou připraveny stylové ceny.
Rovněž bude možné doplnit své domácí zásoby českými jablky od místních sadařů. To zajistí prodej jablek na místě a prodloužená otevírací doba v jablečných sadech.
Slavnosti jablek doplní i ochutnávky moštů.
Pestrý program na pódiu i na poli
Zážitky také nasbíráte i po umělecké a hudební stránce. Na pódiu se budou střídat pěvecká,  taneční a další vystoupení. Pro nejmladší návštěvníky budou připraveny výpravné pohádky. 
Ještě před samotným zahájením této tradiční akce proběhne na poli mezi Strančicemi a Všestary drakiáda se soutěží o nejlepšího draka. Celodenní zábavu si můžete užívat až do 17h.
Více informací naleznete na www.mas.ricansko.eu a www.mclodicka.cz

Jste srdečně zváni! 
Text: Aleš Rudl, MAS Říčansko